Sportovní oddíl C.K. FUGAS Hradec Králové

C.K.Fugas

Aktuality

Historie

Kontakt

Zpět

Historie

 

Historie C.K Fugas Hradec Králové se začala psát již roku 1980. To, že klub existuje do dnešních dnů, je i díky chápavému postoji našich partnerek a dětí, kteří nám vytvářejí dokonalé zázemí a podmínky pro provozování tohoto náročného sportu.

 

Mužstvo C.K. FUGAS bylo založeno jednoho slunečného zářijového dne roku 1980 studenty královehradeckého gymnázia. Od svého vzniku se pravidelně účastnilo hradecké městské ligy, kde se vždy umísťovalo v horních patrech tabulky.

Itálie, Vicenza, 1990

lupa

lupa

Německo, Birkenau, 1993

 

Roku 1995 si mužstvo vybojovalo postup do III.celostátní ligy futsalu, kde dosáhlo v roce 2000 na třetí místo. V této soutěži tým působil až do roku 2003, kdy se vrátil zpět na hradecké trávníky (tentokrát již umělé).

lupa

lupa

Švýcarsko, Thayngen, 1991

lupa

lupa

Belgie, Hamme

Roky sice hráčům Fugasu přibývají, fotbalový um však zůstává. Důkazem toho je, že nyní, po 28 letech (!!!!) od vzniku klubu, vede C.K.FUGAS tabulku 1.A třídy a v týmu nadále aktivně působí řada zakládajících členů. Vedle nich v prvním mužstvu sbírají zkušenosti a začínají se prosazovat i mladí hráči z Fugasovské fotbalové akademie.

Bohužel, věk se zastavit nedá. A tak C.K.Fugas sbírá už i vavříny na turnajích starých gard (věk nad 40 let).

 

lupa

lupa

Začátkem devadesátých let se klub poprvé vydal za futsalem do zahraničí – do Itálie. Následovala řada dalších zájezdů po celé Evropě i několik úspěchů - vítězství (1992) a 3.místo (1993) v Německu, 2.místo (1995) v Anglii, účast na turnajích v Belgii a Švýcarsku.

lupa

lupa

 

Se jménem C.K. FUGAS je neodmyslitelně spjata i rozsáhlá činnost organizační. Již v roce 1989 uspořádal první ročník letního futsalového turnaje Stěžery Cup – letos přijedou účastníci do stěžerského areálu již  na jeho 21. ročník.

lupa

lupa

C.K.FUGAS to však není jenom fotbal. Důkazem jsou společné pravidelné letní dovolené u moře nebo v horách, kde je pamatováno i na příznivce tenisu, volejbalu nebo cyklistiky.

O čtyři roky později zorganizovali i zimní halový turnaj Fugas Cup. Původně byl zamýšlen pouze jako zpestření zimní přípravy královéhradeckých klubů, ale během své jedenáctileté historie si získal svou precizní organizací vynikající zvuk po celé Evropě. Diváci viděli týmy z 15 zemí, včetně reprezentačních výběrů Česka, Slovenska či Finska. V roce 1997 byl dokonce některými futsalovými odborníky vyhodnocen jako „událost roku“.

C.K. FUGAS

Hradec Králové

lupa

lupa

letní Stěžery cup

lupa

 

halový Fugas cup

lupa

lupa

lupa

lupa

Rodičům a dětem je určen prodloužený víkend pořádaný v malebném prostředí pod hradem Pecka v Podkrkonoší. Rodiče dětem organizují naučné i sportovní hry, stezku odvahy. Děti jsou zde dále vedeny k samostatnosti a jsou učeny, jak se chovat k nemohoucím rodičům.

lupa

lupa

Pole působnosti se nedávno rozšířilo i do oblasti kultury. Sál hradeckého LTC nyní vždy na začátku roku zaplňují návštěvníci „Fugasova plesu“ (letos "pyžamový"). Ples je samozřejmě doprovázen bohatou tombolou.

lupa

lupa

lupa

lupa

lupa

lupa

lupa

lupa

Členové C.K.Fugas jsou nejen oddanými sportovci, ale i chápajícími manželi. V době předvánočním jsou s dětmi na horské chatě v Rokytnici n.J. a vytvářejí tak svým manželkám dostatek prostoru pro klidné nákupy, případně i pro bezstarostný předvánoční úklid.

lupa

lupa

 

...prosíme současné i bývalé členy klubu o zapůjčení obrazové dokumentace (zveřejnitelné), která zachycuje vývoj a úspěchy klubu (neúspěchy, pokud vůbec nějaké existují, ponechte v archivech)...